×
Ala Otel Alaçatı
Yeni Mecidiye Mahallesi 3046 Sokak No:1 Alaçatı Çeşme, 35950 Alaçatı Map
Alacati Hotels
4.3 / 3 Comment
Yeni Mecidiye Mahallesi 3046 Sokak No:1 Alaçatı Çeşme, 35950 Alaçatı

Mübadele yıllarında Alaçatı'ya gelen göçmen bir babanın kendilerine verilen evi beğenmeyip oğlu adına aldığı tek odalı taş evin kalıntılarından yeniden doğan ve bu sefer bir oğlun babasına ithaf ettiği Alâ Otel, 16 odası ile tarihi ve doğal yapısını koruyan Alaçatı kentsel sit alanı içinde konumlanmaktadır. Mimari projesi Mimar Orhan Bayrak tarafından tasarlanan ve uygulaması Kinesis A.Ş. tarafından gerçekleştirilen otel, Alaçatı'nın cumbalı taş bina geleneğinin modern bir estetik yorumla birleşmesi sonucu ortaya çıkmış.

Tam merkezde, koruma alanındaki 1000 metrekarelik bir arsada, mahrem iç bahçeleri olan, avlulu, sessiz hayat alanları gizli olarak tasarlanmış otel, Endonezya'nın farklı adalarından getirilmiş, tamamı doğal, masif el yapımı mobilyalar ve Akdeniz ve tropik bitki florasının başarı ile sentezlenip sergilendiği bahçe peyzajı ile de benzerlerinden farklılaşıyor.

200 yıllık bir arsa ve metruk binadan alınmış taşlarla yapılmış Alâ Otel'in her odası farklı bir dekora sahip. İtinayla ve özel detaylarla süslü tüm odalarda TV, internet, kasa, mini bar, fön makinası, ısıtma ve soğutma sistemli klima, uzaktan kumandalı aydınlatmalı pervane ve jeneratör bulunuyor. Nilüfer, ortanca, yasemin, lavanta ve begonvillerle çevrili Alâ Otel misafirlerine oda-kahvaltı konaklama sunuyor. Öğlen ve akşam yemekleri için eşsiz menüsünün yanı sıra alkollü ve alkolsüz geniş kokteyl menüsü ve deneyimli bar ekibi de misafirlere hizmet veriyor. Alâ Otel, dünyanın sayılı merkezlerinden biri olan Alaçatı sörf merkezine 4 km uzaklıkta yer alıyor.

Less
Read More
Rooms
Hotel Facilities
 • 7/24 Reception
 • Garden
 • Bar-Cafe
 • Outdoor Swimming Pool
 • Coffee-Tea Pot
 • Air Condition
 • Microwave Oven
 • Restaurant
 • TV
 • Satellite TV
 • Vision Disability Suitable
Map - Location
More Info
Number of rooms:
13
Distance to sea:
No sea
Distance to airport:
No airport
Distance to city center:
No city center
Season:
1 May / 6 October
Guest Reviews
4.3 / 3 Comment
5
Balik ve mezeler cok guzel servis cok hizli ve personel guleryuzlu ve ilgili. diger bircok mekandaki kaba ve tok satici mantigi burada yok. guzel hizmet alabileceginiz bir yer.
4
Oda ve bahce tasarimi ile butun sehir hayatini unutturan bir havasi var. Çalisanlar guleryuzlu. sifir eksik...
4
Özenle tasarlanmış, süslenmiş çok güzel bir otel. Temizlik açısından da mükemmel. Odalar biraz küçük ama herşey en küçük detaya kadar çok sevimli bir şekilde düşünülmüş ve uygulanmış.
Add new comment
( 0 to 5 )

Your comment sending. Please wait.
Comment sended. It will display after reviewed
Reservation
Season: 1 May / 6 October
Dear Visitor
Welcome to our Hotel Page, If you need help, please contact us via phone or the booking inquiry form. Thank you!
Other Hotels
Add to Favorites
Favorites