We could not find anything

Listing...
×
Bedya Datca Holiday House
Mesudiye mah. Bahçearası mevkii no: 81/1 Mesudiye, Datça - Muğla 48900 Map
4.6 / 5 Comment

Holiday house with excellent sea, village and nature views. The house is semi-detached, the entrances and the balconies are opposite to each other to provide privacy. There are two bedrooms (1 double, 2 single beds) with air conditioning, open plan kitchen + living room, modern bathroom, a big balcony with wonderful views. The kitchen has a fridge/freezer, cooker, washing machine and kitchen utensils. There is a spare sofa bed in the living room. Also available a stone built BBQ and a sitting area by the house . Cot (baby bed) available on request. The house is 1.5 kms from the Ovabuku Beach.

Read More
Rooms
Hotel Facilities
  • Garden
  • Barbecu
  • Air Condition
  • Kitchen
  • Free Newspaper
  • Wireless Internet
  • Kids & Family Hotel
  • Inside the village
Map - Location
More Info
Distance to sea:
(Ovabükü) 1500M
Distance to airport:
Dalaman - 190KM
Distance to city center:
Datça - 17KM
Season:
1 January / 31 December
Guest Reviews
4.6 / 5 Comment
5
Tertemiz havası , muhteşem manzarası , harika bahçe ve rengarenk çiçekleri , dünya iyisi ev sahipleri, ve tek kelimeyle harika taş evleri ile , bütün plajlara yakın olması ile kalınabilecek en güzel yerlerden biri,hele akşam manzarasında gün batımında çayınızı kahvenizi yudumlarken ki keyif hiç bir şeye değişilmez .. Kesinlikle tekrar tekrar gitmek isteyeceğiniz bir yer ...
5
Tertemiz hava, muazzam manzara, şahane deniz, sadece doğanın sesi, sıcacık, güler yüzlü ve gün görmüş sahipleri... Daha ne olsun. Bu kadar zor beğenen biri olarak buraya bayıldım. Tertemiz, konforlu ev, geniş kocaman bir bahçe, rengarenk çiçekler.... Mutlaka bir daha gideceğim.
4
Gürhan bey çok ilgili, odaları temiz ve konforlu. Huzur ve sakinlik arıyorsanız tavsiye edebileceğim güzel bir otel. Akşamları manzarada oturmak çok keyifli.
5
Datça da kalınacak en güzel yerlerden biri. Ev sahibi ve sahibesi çok güzel insanlar. Tas evler bir harika tüm ünlü plajlara ve knidosa yakın kesinlikle kalınması gereken bir yer.
4
Geçen yaz ( 2016 Temmuz) çok güzel bir tatil geçirdik. Binanın konumu, manzarası, koylara ulaşımı ve herşeyden önce ev sahibi Gürhan bey ve eşinin misafirperverliği, hoş sohpeti herşeye değer, kendilerine tekrar, tekrar teşekkür eder, en kısa zamanda tekrar gitmek umuduyla...
Add new comment
( 0 to 5 )

Your comment sending. Please wait.
Comment sended. Its will display after confirmed
Dear Visitor
Welcome to our Hotel Page, If you need help, please contact us via phone or the booking inquiry form. Thank you!
Other Hotels