We could not find anything

Listing...
×

Bir gezgin için bulunmaz bir kaynak, Gezimanya.com 


Bir gezgin için Internet bulunmaz bir kaynak.
 


Herşey gelen bir ilhamla başlıyor. Gezginin kafasına gezeceği yerle ilgili bir heyecan, o ilk kıvılcım düşüyor. Bu çoğunlukla diğer gezginlerin yazdıkları ya da bir yerin Internet’teki tanıtımı incelenirken oluyor.
 


Daha sonra ise gezgin bu seyahati nasıl yapabileceğini düşünmeye başlıyor. İşte burada da Internet çok önemli bir kaynak olarak devreye giriyor ve oraya nasıl gidilir, gidince neler yapılır gibi sorulara cevap getiriyor.
 


Peki Internet’te gezerken her aradığınız bilgiye güvenilir, Türkçe bir kaynaktan erişebiliyor musunuz?
 


Internet’teki kaynakların çoğu, yabancı dillerde üretilmiş, bir kısmı ticari amaçlarla değiştirilmiş, çoğunluğu ise yalnızca çok çok ziyaret edilen ana arterleri, en popüler destinasyonlar tanıtan bilgilerden oluşuyor. Ama ücra bir yere gitmek istediğinizde örneğin, karşınıza çıkan seçenekler çok daha az.
 


Gezimanya.com işte bu Türkçe seyahat içeriği boşluğunu doldurmak amacıyla 2011 yılında kurulmuş, bağımsız bir gezi platformu. Binlerce destinasyona ilişkin binlerce gezi notu, bilgilendirici yazılar, diğer gezginlerin paylaşımları, onbinlerce fotoğraf ve video ile amacımız gezginlerin seyahat konusunda sağlıklı ve güvenilir bilgilere ulaşmalarını sağlıyor.
 


Gezimanya’nın bir diğer misyonu ise gezi tutkunlarını bir araya getirmek. Tecrübelerini, heyecanlarını paylaşan bu kitle için Gezimanya.com bir iletişim platformu, Internet’te bir yuva görevi almayı hedefliyor.
  
Siteyi gezmeye ve dünya’yı keşfetmeye başlayabilirsiniz.
www.gezimanya.com